Stadnina Koni Ochaby
kot bengalski hodowla

Stadnina Koni Ochaby zajmuje się przede wszystkim hodowlą koni angloarabskich. Skupia się na koniach pochodzenia francuskiego, hoduje się tam jednak także konie szlachetnej półkrwi oraz konie małopolskie. Dzisiajszy teren stadniny jest zlokalizowany na obszarze wcześniejszego folwarku, który powstał w XVIII wieku.

Stadnina Koni Ochaby hodowlnę rozpoczęła w roku 1947. Wtedy to z Francji sprowadzono pierwsze konie angloarabskie w celach hodowlanych. Klimat oraz naturalne warunki panujące w Ochabach były niezwykle sprzyjające koniom.

Dorastały tam bardzo zdrowe oraz silne zwierzęta, które w bardzo krótkim czasie zostały docenione przez zagranicznych hodowców. Przy stadninie w kolejnych latach utworzon także Ośrodek Sportów Konnych. Mozna było tam trenować skoki konne, odbywały się tam również regularnie zawody jeździeckie.

Kiedy w 1989 w Polsce nastąpiła zmiana ustrojowa stajnia także zmieniła swój profil oraz status – stała się wówczas własnością Skarbu Państwa. W 2012 roku została sprywatyzowana.

https://patatajek.pl/kategorie/63-podkladki-i-zele-pod-siodlo www.fuscher.com.pl