Smartfony z doświadczeniem

Sony xperia to seria smartfonów produkowanych przez Sony Ericsson następnie przez Sony. Nazwa serii pochodzi od angielskiego słowa experience – doświadczenia. Smartfony w zależności od modelu działają na dwóch systemach operacyjnych Androidzie i Windows Mobile.

Cała seria xperia stawia wysoko poprzeczkę konkurencji. Smartfony szybko zdobyły aprobatę wśród konsumentów i cieszą się wieloma bardzo dobrymi opiniami. Sony skupia się na każdym najmniejszym detalu, bardzo eleganckim designie.

Ideą producenta jest, aby każdy kolejny model był ulepszony. Istotną sprawą jest waga telefonu i tak model Sony Xperia Z3 waży zaledwie 144g gdzie wyświetlacz (full hd) ma przekątną 5,2 cala z rozdzielczością 1920×1080, producent mimo wielu aplikacji zapewnia o wytrzymałości baterii nawet do 17 godzin rozmów. Aparat fotograficzny z przetwornikiem obrazu Exmor RS i rozdzielczością 20,7 MP.

Ale to nie wszystko, czego możemy spodziewać się po tym smartfonie jest również odporny na wodę i pył a to już wielki plus dla producenta i szczęśliwych użytkowników.