kamień elewacyjny wewnętrzny

Wykorzystywanie energii wiatru jest doskonałym przykładem na to, jak można zrobić coś z niczego. Czerpanie prądu elektrycznego z powietrza może wydawać się pomysłem tak oczywistym, że aż niemożliwym. Obecnie elektrownie tego typu cieszą się coraz większą popularnością, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Najstarszym sposobem wykorzystywania tego typu energii było budowanie żaglowców. Historycy twierdzą, że były one użytkowane już w Starożytnym Egipcie. Korzystanie z energii wiatru wbrew pozorom nie jest więc innowacyjnym rozwiązaniem.

W kodeksie Hammurabiego, pochodzącym z osiemnastego wieku pojawiają się z kolei pierwsze wzmianki o wiatrakach. Służyły one do pompowania wody i melioracji pól. Obracały się jednak po pionowej osi, czyli odwrotnie niż dzisiaj.

Wiatraki we współczesnej postaci zaczęły pojawiać się w dwunastym wieku w Europie. Szkocki wynalazca James Blyth jako pierwszy postanowił zastosować wiatr w celu wytwarzania energii elektrycznej. Skonstruował turbinę wiatrową.

Wytwarzaną przez nią energię wykorzystywał do oświetlania swojego domu. Na początku dwudziestego wieku takie rozwiązania stawały się coraz bardziej popularne.

Mamy do zaoferowania ładowarki teleskopowe PANORAMIC po najniższych cenach na rynku profitechnik.pl