Ptasie ciekawostki
koty bengalskie sprzedam

Ptaki są bardzo charakterystycznym gatunkiem wśród zwierząt, mają bowiem wiele cech, które są zarezerwowane tylko dla nich. Jako jedyne zwierzęta posiadają pióra i rozmnażają się przez składanie jaj.

Żaden z ptaków nie posiada zębów, a jedynym ptakiem bez skrzydeł jest kiwi z Nowej Zelandii. To tylko niektóre z zadziwiających faktów z ptasiego świata.

Szacuje się, że obecnie żyją ponad 2 miliardy ptaków, ale 75% z nich nie dożywa nawet pół roku. Na opisanych obecnie ponad 9 800 gatunków ptaków aż 1 220 jest zagrożonych wyginięciem.

Pióra ptaka ważą więcej, niż jego cały szkielet, a oko strusia jest większe, niż jego mózg. Serce ptaka bije średnio 400 razy na minutę podczas spoczynku i 1000 razy na minutę podczas lotu.

Dzięcioł jest w stanie zastukać nawet 20 razy na sekundę. Żaden z ptaków nie potrafi się pocić, dlatego 75% powietrza, którym oddychają jest wykorzystywane do chłodzenia organizmu.

Kolibry, czyli najmniejsze ptaki świata muszą pożywiać się co dziesięć minut, a w ciągu doby zjadają dwa razy więcej, niż same ważą.

www.plbus.pl