Nieszczelne okna to usterka budowlana, która daje się lokatorom we znaki szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy pomimo zwiększonego ogrzewania w mieszkaniu cały czas jest zimno. Nieszczelne okna jednak nie tylko obniżają komfort użytkowania budynku, ale także powodują straty finansowe – aby w naszym domu było ciepło musimy znacznie zwiększyć moc kaloryferów, co wiąże się z podwyższonymi kosztami ogrzewania.

W jaki sposób możemy skutecznie uszczelnić okna? Jeżeli nasze okna są stosunkowo nowe problem nieszczelności może wynikać ze złej regulacji okuć okiennych, która powinna zmieniać się w zależności od pory roku i temperatury. Prawidłowe ustawienie docisku skrzydła do ramy jest bardzo proste i możemy zrobić to samodzielnie w kilka minut – służy do tego specjalna rolka, którą dostrzeżemy na każdym oknie.

Więcej kłopotu przysparza uszczelnianie okien starych. Po zlokalizowaniu nieszczelnego miejsca, możemy zakleić je bezbarwnym silikonem – jeśli jest to szczelina między szybą a ramą.

Szpary między skrzydłem a futryną zaklejamy odpowiednimi uszczelkami.

http://viacon.pl/pl/rury-helcor