Koszty założenia firmy budowlanej
Nowe, luksusowe apartamenty Poznań sprzedaż wprost od developera

Wielu osobom wydaje się, że firma budowlana to żyła złota. Usługi świadczone przez firmy budowlane są drogie, a dodatkowo jest na nie popyt. Firmy budowlane mają długie terminy realizacji, a te najlepsze nie podejmują się już niewielkich prac remontowych. Stawiają za to to opłacalne projekty budowy domów. Czy jednak rzeczywiście firma budowlana to doskonały sposób na zarobienie pieniędzy? Jaki jest koszt założenia firmy budowlanej? Mogłoby się wydawać, że działalność w branży budowlanej można zacząć z dnia na dzień. Nie jest to jednak takie proste jak nam się wydaje. Przede wszystkim warto wskazać, że niezwykle potrzebny podczas świadczenia usług budowlanych jest odpowiedni samochód. Na początek może wystarczyć samochód osobowy kombi z przyczepką.

To koszt około 15-18 tysięcy złotych. Aby jednak za kilka lat nie musieć inwestować w kolejne auto, warto już na samym początku zainwestować w bus, który pomieści nie tylko pracowników, ale również niezbędny sprzęt. A skoro o nim mowa to kolejny dość spory wydatek. Wydawać by się mogło, że wykwalifikowanym specjalistom wystarczy byle jaki sprzęt. Jest to jednak myślenie błędne. Im lepszy specjalista, tym doskonalszy sprzęt. Na sam początek wystarczą oczywiście drobne przybory, ale niezastąpione z pewnością będą również szlifierki kątowe, piły motorowe, wkrętarki, młoty pneumatyczne, czy agregatory do tynku. Te sprzęty są w stanie pochłonąć nawet przeszło 10 tysięcy złotych.

Jeśli chcemy podejmować się dużych projektów w postaci budowy domów, powinniśmy pomyśleć także o przyczepie kempingowej – miejscu do spania i jedzenia jeśli w terenie zamierzamy spędzić dłuższy czas. Przyczepa kempingowa to kolejny wydatek rzędu około 5 tysięcy złotych. Nowopowstające firmy budowlane ze względu na konieczność posiadania dość sporego wkładu w działalność, początkowo realizują drobne zlecenia, które przyniosą pieniądze niezbędne do kupienia bardziej specjalistycznych sprzętów. Niemniej rozpoczynając przygodę z budowlanką od zera, trzeba mieć przygotowane około 30 tysięcy złotych. To pieniądze, które pochłoną najpotrzebniejsze sprzęty, nie wspominając o takich urządzeniach jak np. zagęszczarka do gruntu, na którą mogą sobie pozwolić firmy z dużą sumą pieniędzy na starcie lub przedsiębiorstwa z wieloletnim doświadczeniem. Ile można zyskać? Niezwykle trudno jest oszacować zyski firmy budowlanej. W pierwszych latach należy przygotować się na to, że zyski te mogą być małe lub może nie być ich wcale.

Jednak z biegiem lat i wraz ze wzrostem renomy i prestiżu przedsiębiorstwa, firma budowlana może zarobić naprawdę godne pieniądze.