Kilka ciekawostek o koniach rasy arabskiej
www.klub-kontiki.pl

Do dzisiaj nie wiadomo skąd dokładnie wywodzi się rasa koni arabskich. Wiadomo natomiast, że dane jej było żyć w naprawdę ciężkich i surowych warunkach, które w dużym stopniu przyczyniły się do wykształcenia takich a nie innych cech fizycznych tej rasy.

Konie arabskie to rasa niezwykle dostojna oraz urodziwa, to właśnie dlatego zwierzęta te zyskały tak wielu swoich miłośników. Zaliczał się do nich sam Napoleon Bonaparte, który pod Waterloo zjawił się ze swoim koniem właśnie rasy arabskiej.

Zwierzęta te cechują się też niezwykłym temperamentem, jednak co ciekawe potrafią być równie delikatne i łagodne – wszystko zależy bowiem od ich aktualnego nastroju i humoru. Rasa ta wyróżnią się dużą wytrzymałością i świettnym zdrowiem, jednak jej cechy fizyczne nie dają koniom wilu wygranych w dyscyplinach.

Jednak mimo przegranych hodowla koni arabskich z roku na rok się powiększa. Dlaczego zatem się tak dzieje? Otóż dlatego, że cechy koni arabskich wykorzystuje się do ulepszania koni innych, słabszych ras.

dziki kot bengalski https://www.dolfos.pl/produkty-dla-bydla/