Jaka nie powinna być dobra firma budowlana
www.hpbj-online.pl

Wielu z nas zadaje sobie pytanie – jaka powinna być firmy budowlana. Jednak, aby móc odpowiedzieć na to pytanie, warto w pierwsze kolejności określić, jaka nie powinna być firma budowlana. Podejście do tematu od tej strony, zdecydowanie ułatwi nam zadanie sprecyzowania i oczywiście znalezienia odpowiedniego przedsiębiorstwa i fachowców, którzy zajmą się remontem naszego mieszkania lub budową domu. Poniżej omawiamy kilka cech, którymi bez wątpienia nie powinna charakteryzować się firma budowlana. Jeśli twoi fachowcy posiadają te cechy, koniecznie pomyśl o ich jak najszybszej wymianie na ekipę godną zaufania.

Cechy, której można przypisać złej firmie budowlanej

Niegodną polecenia i zaufania firmę budowlaną charakteryzuje przede wszystkim brak słowności. To oznacza, że zarówno właściciel przedsiębiorstwa, jak i jego pracownicy za nic mają np.

ustalone terminy. Prace wykonują w kolejności, która im się żywnie podoba, a ponadto nie wywiązują się z terminów, które zostały określone na wstępie realizacji projektu. Oprócz tego, że ustalone terminy nie są przestrzegane, pracownicy nierzetelnej firmy za nic mają czas swoich klientów. Najczęściej z ich ust nie usłyszymy słowa „przepraszam”. W najlepszym wypadku możemy liczyć na wyjaśnienia, choć te też należą do rzadkości. Niesolidna firma budowlana przeciągnięcie terminu uzna za konieczne – najczęściej związane z innymi pracami, które wyklarowały się po podjęciu remontu, czy budowy. Dobra firma budowlana nie powinna doliczać dodatkowych kosztów.

Jeśli trzyma się harmonogramu prac, powinna wykonywać je zgodnie z kosztorysem. Jeśli na etapie remontu, czy budowy pracownicy firmy budowlanej oznajmią ci, że muszą podnieść koszty realizacji projektu, ponieważ miały miejsce np. podwyżki materiałów budowlanych, już nigdy więcej nie wynajmuj takiej firmy. Firma budowlana powinna być słowna i powinna trzymać się ustalonych reguł. Jeśli pracownicy firmy budowlanej nie są w stanie oszacować kosztu remontu lub budowy domu na wstępie, to oznacza, że nie są profesjonalistami. Warto także wskazać, że dobra firma budowlana nie podejmuje się kilku zleceń jednocześnie. Często można spotkać się z tym, że fachowcy pracują przy jednej fusze do południa, po czym zwijają sprzęt i przenoszą się na kolejną fuchę.

Tak nie postępują profesjonaliści!.

Mieszkania pod klucz Wrocław - na tej stronie Mamy do kupienia części zamienne KUBOTA dla naszych klientów