Czy można kupić mieszkanie taniej?

Niejednokrotnie ceny mieszkań mogą przerażać. Zwłaszcza jeżeli interesuje nas takie w dużym mieście, w ciekawej lokalizacji i ze sporym metrażem. Jednak warto wiedzieć, że interesując się mieszkaniami z rynku pierwotnego, zawsze mamy szansę trochę zaryzykować i poczekać, aż ceny proponowane przez dewelopera zaczną spadać.

Czekać czy nie?

Jeżeli mamy upatrzone mieszkanie Lublin i wiemy, że zależy nam na posiadaniu tego konkretnego, to musimy raczej dość szybko decydować się na jego zakup, zwłaszcza jeżeli tego typu lokali w danym bloku będzie niewiele. Jeśli jednak nie musimy się sztywno trzymać jakiegoś mieszkania, bo na przykład podoba nam się parę propozycji, to może warto poczekać trochę z ich zakupem? Zazwyczaj jest tak, że ceny za mieszkanie są najwyższe na początku, kiedy zainteresowanie nimi jest największe, a ludzie zdecydowani na konkretny lokal będą chcieli go jak najszybciej kupić, tak aby mieć pewność, że nikt inny go im nie wykupi. Później, w miarę gdy tych mieszkań jest coraz mniej, a zainteresowanie nimi spada, zaczynają się pojawiać różnego rodzaju promocje, które mają zachęcić niezdecydowanych, aby jednak podjęli decyzję o zakupie danego lokalu.

Oczywiście ceny najniższe są zazwyczaj wówczas, gdy nieruchomość jest już wybudowana, pozostało kilka mieszkań, a deweloperowi zależy na tym, aby jak najszybciej je spłacić, bo wówczas będzie mógł zacząć nową budowę. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić i chcemy w ten sposób zaryzykować, to warto poczekać z zakupem mieszkania. Może się okazać, że taka decyzja pozwoli nam zaoszczędzić przynajmniej kilkanaście tysięcy na zakupie danego lokalu.

Te pieniądze będziemy mogli później przeznaczyć na coś innego, co przyda nam się podczas urządzania takiego mieszkania, które przecież też trochę kosztuje.

Osiedle NOVO Józefów mieszkania Lublin